رمانتیک

(ادوارد دست‌قیچی) Edward Scissorhands 1990

فیلم ادوارد دست قیچی یکی از کلاسیک ترین و نمایشی ترین فیلم های سینما هست که در عین سادگی فیلم داستانی رمانتیک و فانتزی را روایت میکنه داستانی کاملا مستقل، با معنا و دلنشین. بعضی ادوارد دست قیچی را با فیلم سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت مقایسه میکنن که از قضا هر دو با…

(ولنتاین غمگین) Blue Valentine 2010

دیدن بالا پایین‌های ازدواج کار سختی است ولی میشل ویلیامز و رایان گاسلینگ با اجرای زیبایشان به این فیلم عمق و قدرت بخشیدند. اگر درام عاقبت بخیری دیدین به درام بودنش شک کنید این فیلم یک درام غم انگیز به تمام معنا هست.

(مرد ارتشی سوئیس) Swiss Army Man 2016

مرد ارتشی سوئیس اشاره ای به چاقوی ارتشی سوئیسی داره که تقریبا همه کاره هست. این فیلم یه کمدی بی تربیتی هست تا حدودی! فیلم بدی نیست و دیدنش لحظات خوبی رو براتون رقم خواهد زد.

(دیو و دلبر) Beauty and the Beast 2017

فیلم دیو و دلبر یک فیلم خوش ساخت در سری فانتزی محسوب میشه و داستان کلاسیک و جذابی داره. این فیلم ۱۳دهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما است و نقش آفرینی اما واتسن جذاب و جالب هست. از روی این داستان یک فیلم فرانسوی هم ساخته شده که هر دو فیلم جذاب و دیدنیه.

(عروس مرده) Corpse Bride 2005

داستان انیمیشن روایتی بین دنیای زندگان و مردگان است. دنیای بی‌روح زندگان که در آن رنگ‌ها مرده و انسان‌ها بیمار و رنجورند و دچار روزمرگی و تزویرند و در عوض در دنیای مردگان همه شاد و مهربانند و محیطی با رنگ‌های شاد دارند و بر خلاف زندگان در حال عشق ورزیدنند. علی‌رغم فضای تاریک و…

(ترانه به ترانه) Song to Song 2017

«ترانه به ترانه»، فیلمی متعلق به سینمای معناگرا، ساختار شکن و پر از جزئیات است. این فیلم پر از جزئیاتی درباره عشق، خیانت و وسوسه وجودب انسان دارد و در پی کشف ریشه این خصوصیات منحصر به فرد انسان ها است.

(گتسبی بزرگ) The Great Gatsby 2013

گتسبی بزرگ یک فیلم پر زرق و برق و از لحاظ طراحی لباس و صحنه یکی از بهترین فیلم هایی هست که دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی رو به تصویر کشیده که کمتر کسی اون روزها رو بیاد میاره 😉 دهه هایی بعد از جنگ جهانی که با شکوفایی علم و اقتصاد آمریکا همراه است….

(دختری در قطار) ۲۰۱۵ The Girl on the Train

درامی معمایی – جنایی جذابی که شما رو در یک فضای مبهم و گنگ تا پایان داستان رها میکنه فیلم سینمایی دختری در قطار حتی از کتابش هم بهتر شده یک فیلم خوش ساخت و سرگرم کننده 🙂 ! خواندن کتاب این فیلم هم از دست ندید.

(من پیش از تو ) ۲۰۱۶ Me Before You

فیلم من پیش از تو یک شاهکار نیست ولی برای اونهایی که کتاب رو خوندن میتونه به تصویر کشیدن تصوراتشون درباره فضا و شخصیت های رمان من پیش از تو رو زنده کنه و لذت خوندن کتاب رو چند برابر کنه پیشنهاد میکنم قبل از دیدن فیلم یک بار کتاب رو بخونبد چون ارزش دیدن…