عرق کشمش

عرق کشمش


اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید!

طرز تهیه عرق کشمش

طرز تهیه عرق کشمش به سادگی که فکر می کنید نیست تهیه عرق کشمش مراحلی طولانی دارد و برای تهیه عرق کشمش خوب باید تمامی ظروفی که استفاده می‌کنید استریل باشد و تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنید برای تهیه عرق کشمش خوب ابتدا مویز یا کشمش با کیفیت را پاک کرده یعنی تمامی کشمش های خراب آب یا کپک زده را جدا کنید تمامی چوب های آن را بگیرید و کشمش ها را چند بار شسته و آبکش کنید و در آفتاب پاک کنید.

 در این مرحله کشمش ها را در یک دبه میریزند و مقداری آب به آن اضافه می کند و این مخلوط را در جای گرمی نگهداری میکند روزانه باید به این مخلوط سر زده و آن را چندین بار هم بزنید و مراقب باشید که در طرز تهیه عرق کشمش این محلول کپک نزند در صورتی که محلول کپک بزند باید تمامی مخلوط را دور بریزید بعد از این که زمانی طولانی حداقل ۴۰ روز گذشت محلول شروع به الکل سازی می کند و شما به راحتی بوی الکل را احساس می کنیم بعد از چهل روز مخلوط کشمش و آب که الکل تولید کرده است آماده تقطیر می باشد.

برای گرفتن الکل از محلول باید آنرا درون زودپز ریخته و به زودپز حرارت دهید و از سر زودپز لوله مسی که از از یک ظرف آب خنک می گذرد تا بخار را به مایع تبدیل کند و انتهای لوله مسی را درون یک ظرف برای جمع آوری الکل قرار دهید.

معمولاً گرفتن الکل و تهیه عرق کشمش به ۴ تا ۵ ساعت زمان نیاز دارد.

 

علت کپک زدن عرق کشمش

 علت کپک زدن عرق کشمش می توانند دلایل زیادی داشته باشند که یکی از آن دلایل وجود ناخالصی و آب در عرق کشمش اصل است. علت دیگری که در کپک زدن عرق کشمش موثر است وجود چوب کشمش  در مراحل عرق گیری است. علت کپک زدن عرق کشمش هر چه که باشد در صورتی که عرق کپک زده باشند به هیچ عنوان آن را مصرف نکنید.

چگونه عرق کشمش را خوش طعم کنیم

برای خوش طعم کردن عرق کشمش می توانید از آب میوه های ترش استفاده کنیم معمولاً برای مصرف عرق کشمش و خوش طعم کردن آن از آب انار و آب آلبالو  استفاده می کنند.

 هرچند عرق کشمش اصل بسیار خوش طعم است  و تلخی قابل تحملی دارد.  همچنین شما می توانید برای خوش طعم کردن عرق کشمش بعد از خوردن یک گیلاس عرق  از ماست خیار،  ماست موسیر، انواع میوه ها به عنوان مزه بعد از خوردن  استفاده کنید.

 همچنین برای خوش طعم کردن عرق کشمش آنرا با نوشابه نیز مخلوط می کند همینطور می توانید به جای نوشابه از آبهای گازدار نیز استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیباییمد و فشنآشپزی