Sore throat

Sore throat


5/5 - (1 امتیاز)

اسم شربت گلو درد چیست؟

در این مطلب مجله دانستی های یک نظر می خواهیم اسم شربت گلو درد را به شما معرفی کنیم. گلودرد یکی از شایع ترین نشانه های بیماری های عفونی است معمولاً گلودرد در زمستان به دلیل ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا ایجاد می شود همچنین شما حتماً می دانید که بیماری جدید کرونا نیز یکی از علایم آن گلو درد است.
یکی از چیزهایی که باید بدانیم اسم شربت گلو درد برای تهیه آن از داروخانه ها است. گل اول به دلیل اینکه مرطوب است و راه رسیدن غذا و هوا به بدن است و اولین جایی است که هوا و یا غذا با آن تماس پیدا می کند و می تواند ویروس ها را به خود جذب کند همانطور که گفتیم به دلیل رطوبت محل مناسبی برای زندگی ویروس ها و عفونت کردن است اولین جایی که در بدن ما بعد از ورود ویروس عفونت میکند گلو است و ما به دلیل همین عفونت احساس درد را در گلوی خود احساس می کنیم.
مختلف شربت های گلو درد وجود دارد که در این بین شربت هایی که برای کودکان تجویز می شوند شربتهای گلودرد که برای بزرگسالان تجویز میشود تفاوت هایی دارند.

 

شربت گایافنزین (Guaifenesin)

شربت گایافنزین

شربت گایافنزین

این دارو برای رفع گلو درد در زمان سرماخوردگی کمک می کند و علائم گلو درد مثل سرفه را کاهش می دهد د به تنفس راحت تر در زمان سرماخوردگی کمک کرده و برای خروج ترشحات مجاری تنفسی مناسب است در صورتی که بیمار مشکلات قلبی و یا فشار خون بالا دارند قبل از مصرف شربت گایافنزین باید حتماً با پزشک خود مشورت کنند.
شربت گایافنزین اسم شربت گلو درد است و مقدار مصرف آن به طور معمول برای بزرگسالان و کودکان ۱۲ ساله و بزرگتر مقدار ۲۰۰ میلی گرم هر چهار ساعت یکبار است.

شربت پلاژین

شربت پلاژین

شربت پلاژین

شربت پلارژین اسم شربت گلو درد است و علائم دیگر سرماخوردگی مثل آبریزش بینی و عفونت دستگاه تنفسی را رفع می کند به دلیل بوی خوبی که شربت پلاژین دارند آن را برای کودکان نیز مناسب می دانند
برای رفع علائم سرماخوردگی در بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال ۷ میلی گرم و در کودکان ۶ تا ۱۲ سال میلی گرم از دارو را سه بار در روز مصرف می‌کنند.

شربت اکسپکتورانت برای رفع گلو درد

شربت اکسپکتورانت

شربت اکسپکتورانت

شربت اکسپکتورانت برای گلو درد های شدید و سرفه های خشک استفاده می شود این شربت بسیار قوی است و بیشتر برای بزرگسالان استفاده میشود که ۵ دادن میلی گرم از راه خوراکی و هر ۶ ساعت باید مصرف گردد
رفع گلو درد با آب نمک
اگر درد شما به دلیل عفونت ویروسی مثل آنفولانزا و سرماخوردگی باشد با رعایت کردن رژیم غذایی مناسب که فاقد چربی باشد و طی کردن زمان نقاهت می‌توانید درمان شوید همچنین در زمان گلو درد از خوردن غذاهای سرد و آب خانه خود داری کنید.
برای رفع درد گلو می‌توانید آب ولرم را با مقداری آب لیمو یا لیموی تازه و یک قاشق مرباخوری عسل میل نمایید همچنین به صورت منظم با محلول آب نمک قرقره کرده تا گلوی شما شستشو گردد و با استراحت دوره بیماری را بگذرانید.

 

اسم شربت گلو درد برای کودکان

شربت دیفن هیدرامین

شربت دیفن هیدرامین

شربت دیفن هیدرامین

این شربت برای گلو دردهای عفونی کودکان استفاده می شود و اسم شربت گلو درد کودکان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیباییمد و فشنآشپزی