عرق کاسنی

عرق کاسنی


5/5 - (1 امتیاز)

عرق کاسنی چیست؟

عرق کاسنی معجزه آسا یکی از خواص خیلی خوبه این عرق سم ضد آب بودن و چربی سوز بودن این عرق است یک قاشق عرق کاسنی که با یک لیوان آب مخلوط شده باشد در تصفیه خون و پاکسازی کبد نقش مهمی را ایفا می کند.
پزشکان طب سنتی عرق کاسنی را دارای تب سرد می دانند که یکی از خواص آن از بین بردن حرارت و التهاب بدن و کم کردن احساس سستی رنگ پریدگی و زردی چهره و خصوصاً رفع تنبلی کبد است.
گیاه کاسنی دونمونه صحرایی و کشف شده توسط کشاورزان دارد چه نوع وحشی آن در بهار در کنار جویبارها و میان سبزه زار ها سبز می شود مقدار کمی عرق کاسنی و سرکه انگبین یا همان شربت سکنجبین و خوردن آن با کاهو می‌توانند سبد تصفیه خون شود.

عرق کاسنی

عرق کاسنی

عرق کاسنی خاصیت تب بری را دارا می باشد و همچنین می تواند برای دفع صفرا از بدن موثر بود و کبد را سبک کند به همین دلیل به عنوان مسکن تب استفاده می شود.
عرق کاسنی ملین بوده و ادرار آور خوبی است است و به همین دلیل می توانند التهاب های بدن را مثل یرقان زردی ناشی از گرمی کیسه صفرا سنگ کلیه و مثانه التهاب معده رادرمان و اشتها را زیاد کند. کاسنی هرچه مزه تلخ تری داشته باشند خواص بیشتری دارد و موثر تر است یکی دیگر از خواص عرق کاسنی بالا بردن ایمنی بدن در برابر بیماری های عفونی مثل نقرس و هپاتیت است.
عرق کاسنی سرشار از ویتامین سی است و نوع وحشی آن فسفر و آهن گیاهی بسیاری دارد به همین دلیل عرق کاسنی با تقویت کبد رنگ پوست را روشن بیماری های پوستی مزمن نسل اگزما را التیام می بخشند و رسوبات ادراری و جوشهای ناشی از گرمی غذاها را رفع می کند و بهترین دارو برای افزایش توان جنسی است.
انارم کبد را تقویت می کند کبد می تواند هورمون های بدن را تنظیم کرده و در افزایش قدرت باروری و تنظیم و تقسیم کروموزوم ها تاثیر گذار باشد .
مهمچنین عرق کاسنی خواص بسیار زیادی دارد که می توان به درمان فشار خون تقویت معده درمان ضعف اعصاب رفع عطش تقویت کبد و کلیه اشاره کرد.

 

کاسنی برای درمان دیابت

کاسنی برای درمان دیابت بسیار مفید است این ماده می‌تواند با تحریک و تولید هورمون های کنترل قند خون نظیر انسولین نقش مهمی در کنترل دیابت داشته باشد همچنین کانال های موجود در این گیاه باعث مهار چربی سازی در سلول های چربی می شود و این امر باعث می شود گلوکز زیادتری از خون دفع شده و باعث کنترل قند خون میشود

خواص کاسنی برای قلب

مصرف یک ماه عرق کاسنی باعث می شود که قلب در برابر آسیب‌های اکسیداتیو مقاوم گردد همچنین عصاره گیاه کاسنی میزان کلسترول خون را پایین آورده و نقش مهمی در پیشگیری بیماری های قلبی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیباییمد و فشنآشپزی