استامینوفن

استامینوفن


اولین نفری باشید که به این نوشته امتیاز می دهید!

چه مقدار استامینوفن باعث مرگ می‌شود؟

مصرف بیش از اندازه استامینوفن در روز می‌تواند به مرگ انسان منجر شود. استامینوفن از داروهای که در سراسر دنیا به میزان خیلی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد استامینوفن برای درد های مختلفی مصرف می شود و باعث تسکین درد ها می گردد از عوارض مصرف استامینوفن می توان به اثر گذاشتن بر روی کبد و از دست دادن کبد اشاره کرد دانشمندان مصرف مقدار مشخصی از استامینوفن را منجر به مرگ حتمی انسان می داند.
در سال های اخیر از کار افتادگی کبد در اثر مصرف استامینوفن طبق آمار نزدیک به ۵۱ درصد افزایش یافته است. داروی استامینوفن یک داروی مسکن و تب بر است و تا الان دانشمندان مکانیزم اثرگذاری این دارو را کشف نکردند اما به طور کلی می گویند که اثر ضد درد آن به دلیل افزایش آستانه درد انسان است یعنی استامینوفن تحمل انسان در برابر درد را بالا میبرد و همچنین اثر ضد تب استامینوفن از طریق عسل بر مرکز کنترل دمای بدن انسان در مغز عمل میکند استامینوفن یکی از قدیمی ترین داروهای مسکن در جهان است که هنوز هم استفاده میشود حداکثر مقدار قابل مصرف استامینوفن در روز ۴ گرم یعنی تقریباً ۲۱ قرص است این دارو در کبد متابولیزه شده و درد میشود برای همین کبدی که از اصلی ترین اعضای است که در صورت مسمومیت با استامینوفن دچار آسیب و از کار افتادگی می گردد اگر استامینوفن را با دوز بالا یا به طور طولانی مدت و یا به طور همزمان با مصرف الکل یا سایر داروهای مضر برای کبد مصرف کنید می‌تواند خطر ابتلا به مسمومیت کبدی را داشته باشد مصرف روزانه بیش از ۵۲ گرم استامینوفن مرگ آور است.

خودکشی با استامینوفن

همانطور که گفتیم خودکشی با استامینوفن یا مسمومیت با استامینوفن از مصرف بیش از ۵۲ گرم استامینوفن می‌تواند انجام شود دلیل اینکه خودکشی با استامینوفن رایج است می تواند این باشد که یکی از داروهایی است که بدون نسخه به فروش میرسد. خودکشی با استامینوفن مصرف کننده ۵۰ عدد قرص را به صورت پودر در آورده و و با آب فراوان میخورد.
یکی از کارهایی که می توان انجام داد برای فردی که با استامینوفن خودکشی کرده است زنگ زدن به اورژانس ۱۱۵ و خواباندن فرد به پهلو و انگشتر درون آن برای بالا اوردن باقیمانده قرص ها در معده فرد است.
در سال های اخیر به دلیل در دسترس بودن استامینوفن به مقدار زیاد و بدون نسخه پزشک خودکشی با استامینوفن بسیار رایج شده است
یکی از مواردی که باید در خودکشی با استامینوفن مدنظر قرار داشته باشید این است که استامینوفن میتواند کبد شمارا تا حد زیادی از بین ببرد و با وجود این که اکثر افراد فکر می‌کنند خودکشی با استامینوفن راحت است اما این دارو باعث از کار انداختن کبد شما مرگی دردآور را برای شما به ارمغان می آورد.

 

شماره خدمات اجتماعی مربوط به خودکشی

اما می‌توانید به جای این که به فکر خودکشی با استامینوفن باشید با اورژانس ۱۲۳ تماس گرفته و یا اینکه از طریق همین پست و درد دل کردن در کامنت ها مشکل خود را بیان کرده بر خود را از از مشکلات روزمره رها سازید و یا این که اورژانس ۱۲۳ بتواند مشکل شما را حل کند.
خودکشی با استامینوفن و یا داروی دیگر راهکاری ساده و بی درد برای رها شدن از مشکلات زندگی نیست و گاهی خودکشی با استامینوفن و یا هر داروی دیگر می‌تواند بسیار دردآور تر از زندگی کردن با مشکلات روزمره انسان ها باشد.
همینطور اگر دارو نتوانند جان شما را بگیرند زندگی پس از خودکشی با کبدی بیمار و یا هر بیماری دیگری که با اثرات داروها به وجود می آید می تواند خیلی زندگی را برای شما دو چندان کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیباییمد و فشنآشپزی